Malí lyžiari.

Autor: Karin Kováčová | 6.3.2013 o 8:58 | (upravené 6.3.2013 o 9:48) Karma článku: 15,16 | Prečítané:  1207x

Celú noc zvedavo gánil z okna, prehadzoval sa v posteli, niekoľkokrát kontroloval budík a vyratúval, koľko hodín ešte ostáva do šiestej... Keď budík zazvonil , mala som chuť omráčiť ho úderom tak, aby už nikdy svojím prenikavým tónom nenapadal moje ušné bubienky.

 

"Vstávajte! Vstávajte, lebo zmeškáme!" ... šepkal malý pri posteli.

" No tak! Nie že kvôli vám to nestihnem!" ... tak to nás oboch už skutočne prinútilo minimálne k sedu na posteli. S manželom sme sa na seba pozreli a so vzájomným pochopením sa jeden po druhom prestriedali v kúpelni.

Malý už vychystaný - umytý, oblečený do thermoprádla, sedel na kraji postele a zhlboka dýchal..

"Čo je, zlatko, je ti zle?"..reagovala som na jeho dýchanie.

"Neruš ma, len  sa sústredím!".. odvetil a ďalej s upretým pohľadom na jeden jediný bod, zhlboka dýchal..

"Tak vážení! Ideme na to! "- vstal z postele, pohľadom naznačil, že by sme sa mali vymotať von dverami a o pár sekúnd sme už kráčali cez hotelovú halu.

Krik, smiech, plač a zmes iných ďalších emočných výlevov sa niesla recepciou, reštauráciou, až von na parkovisko. Nadšenie a očakávanie v očiach detí bolo na jednej strane sledovať veľmi mile! Na druhej strane - aspoň chvíľu sa sústrediť na to, aby sme pomedzi ne bezpečne vycúvali  z areálu hotela - bolo vyčerpávajúce.

Vonku svietilo slniečko,  lúče nás šteklili na tvári a prvému ozajstnému preteku to dodávalo na pozitívach.

Malí lyžiari sa pripravovali na svoj veľký deň - každý chcel byť víťazom! Poniektoré decká ledva dosahovali sto centimetrov, zdalo sa, že v lyžiarkach sa prevrátia na zem a preto bolo rozumnejšie postaviť ich na lyže - bolo to úsmevné, avšak pohyb na lyžiach im takéto trampoty nespôsoboval! Všetci poskakovali pri vleku a s obutými minilyžiarkami i minilyžami sa tmolili popod zjazdovku.

Nám všetkým zamŕzal úsmev na perách pri pohľade na strmý tiahly svah v Čiernom Balogu. Aj mňa tento pohľad presvedčil o tom, že svoje lyže z boxu auta nevyberiem.

"Wooou - to je strmák!!!! Jas a už tak teším! "- džavotal malý.

"Trúfaš si? Určite chceš lyžovať?" - opýtala som sa.

"No a! To bude parádička!!! " odpovedal malý a utekal za tatíkom doladiť prilbu, okuliare, skontrolovať lyže a paličky.

Odhodlanie, s akým sa drobci stavali do rady na vlek a pohľady očičiek smerujúcich na samotný vrchol zjazdovky si zaslúžili obdiv.

Postupne sa vytrácali  s trénermi z dohľadu  rodičov a nám neostávalo nič iné, len čakať!

Onedlho sme mohli sledovať malé bodky pohybujúce sa v hadovi oblúkmi po  snehobielej trati.

Zaúradovala tréma - veď vidieť svet z vrchu kopca sa zdalo predsa len hrozivejšie. Malé guľky sa snažili celou silou ovládať lyže a zostupovať hrdo nadol. Ani jedno nepustilo slzičku a odvážne sa pasovalo s každým metrom! Čím viac metrov zdolalo, tým istejšie boli zrazu jeho pohyby, tým rýchlejšie sa rútilo zjazdovkou a bolo fascinujúce pozorovať, ako sebavedomo sa všetky blížia! Niektoré len mesiac - dva na lyžiach a výkony tak mohutné, že aj my dospelí sme ostali zahanbení I pyšní zároveň!

Je neuveriteľné, ako sa deti vedia prispôsobiť, ako dokážu prekonávať prekážky a strach, ako rýchlo sa učia a ako sa navzájom vedia motivovať.

Hoci mali za sebou len rozjazd - preteky si užívali absolútne na sto percent a v ten deň bol skutočne každý víťazom. Prekonal svoj strach, posilnil vôľu a posilnil chuť zabojovať! Najväčšou odmenou bola i tak náruč  a hrdosť rodičov za cieľovou čiarou!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?