... a výherkyňa sa predsa našla!

Autor: Karin Kováčová | 4.1.2012 o 11:29 | Karma článku: 17,38 | Prečítané:  3514x

"Dobrý deň, pani Kováčová! Mám pre Vás úžasnú správu! Do nového roka vstupujete ako výherkyňa lukratívného pobytu v kúpeľoch, ktorý by ste si mali prevziať osobne a preto vycestuje za Vami náš zástupca!" - oznamoval mi hlas v telefóne.

"Potešila Vás táto informácia, však? " - priestor na odpoveď mi však nenechala . "Chcem Vám oznámiť, že sa stretnete v reštuácii..." - sťa bez dychu pokračovala.

"Zastavte sa, prosím " - vstúpila som do jej nadšeného rozprávania. "V priebehu decembra ste mi túto skvelú správu oznamovali 2 krát a poprosila som Vás, aby ste mi už nikdy nevolali. Poznačte si to výraznou červenou a poprosím Vás - už to nikdy neurobte!"

"No ale veď už je január a ... "

"Áno - už je január a poznačte si to tam navždy.Ďakujem.Dopočutia." - snažila som sa byť zdvorilá a ukončila hovor.

V návale práce som "výhru" vypustila z hlavy. Po chvíli sa telefón opäť hlási ku slovu. "Áno, maminka" - reagujem na netrpezlivé vyzváňanie.

"Mám pre Teba super správu!Konečne sa na mňa usmialo šťastie a vyhrala som pobyt v kúpeľoch..." - spustila na mňa s radosťou v hlase a pár minút mi oznamovala a opisovala celý priebeh odovzdávania výhry, večere a nejakej prezentácie... Chvíľu som uvažovala - odhovoriť ju? - neodhovoriť? ... Predstava o jej skrívenom úsmeve mi odoberala odvahu. Predstava o tom, že o pár dní sa mi pochváli novou zbierkou hrncov, ovčieho rúna ... mi naopak odvahu dodala. Vysvetlila som o čo ide - no rozhodnúť sa musí sama. Ja mám aspoň lepší pocit - varovala som ju!

Myslím však - že výherkyňa sa predsa našla!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?