Nový článok 40 kg nadváhy ma priviedlo k úspechu

Autor: Karin Kováčová | 18.5.2011 o 11:25 | (upravené 18.5.2011 o 13:18) Karma článku: 16,19 | Prečítané:  11731x

Ktorú z nás netrápi nejaké to kilečko navyše? Koľko sme investovali do zaručených receptov na schudnutie, koľko vyskúšali diét, spaľovačov, pokúpili množstvo časopisov - kde jeden niečo odporúčal a druhý to vzápätí zaradil do série neosvedčených metód ... ?! Ešte kým som na sebe nosila svojich 40 kg navyše, patrila som presne k tej skupine ľudí, ktorí to skušali po stý krát a zakaždým pocítili sklamanie. Skončila  som pri zaručenom recepte - Nežer! a po týždni tohto skvelého nápadu ma hospitalizovali v nemocnici.

Začať znova a nevedieť ako, ma natoľko deprimovalo, že som sa posadila ku skvelej čokoláde /veď už iba dnes/. Po skvelej sieste som sa obalila do igelitov, natiahla tepláky a šla si zabehať. Teraz už s úsmevom spomínam na terén!Vybrala som si chodník okolo železničnej trate a dnes, keď so synom sledujem rozprávku o lokomotíve Thomas - spomeniem si na ten okamih, ako po prvom kilometri lapem po vzduchu, guľaté líca mi splívajú s bordovou teplákovou súpravou, pred očami tma - tunel ....

Rozhodla som sa vyhľadať odbornú pomoc!!! Vošla som do najznámejšieho fittnes centra, pri pohľade na mňa znechutený tréner zamrmlal niečo v duchu: " ... no tak čo ja viem , ty to nedokážeš... !"

V hlave mi hučalo, pocit hanby i beznádeje a potom slova .. ty to nedokážeš   .. ty to nedokážeš.... mi vírili v hlave celú noc. Paradoxne mi to všetko napokon dodalo takú silu a nastolo prevratné rozhodnutie - JA TO DOKÁŽEM!!!! ..... a dokázala! S odstupom času - až neskôr, keď som ten svoj 40 kg batoh zhodila, som uvažovala nad tým, kde som našla tú silu, to odhodlanie a pochopila som... chýbal mi motív!

Po roku, o 40 kg ľahšia, vošla som do toho istého fitnes, sedel tam ten istý tréner - no ja som bola iná.S okázalou ochotou mi začal vysvetľovať, čo všetko môže urobiť, aby som si svoju postavu zdokonalila .... Pripomenula som mu jeho neochotu spred roka. Posadil sa v údive a ako neskôr povedal - očakával slovný útok. Asi si viete predstaviť jeho doširoka otvorené ústa i oči, keď som mu vyjadrila vďaku. Vďaku za to, že som ho stretla, že reagoval ako reagoval! Bez neho by som to možno skutočne nedokázala! Hoci ubehlo už 15 rokov a z nás sa stali priatelia a kolegovia, je pre mňa  nesmierným potešením,   keď dokáže oceniť moju prácu, moju vôľu a odhodlanie  podeliť sa o skúsenosti. Svoju hmotnosť 47 kg si celé tie roky udržujem, venujem sa kráse, zdraviu a práci s ľuďmi - vďaka svojím 40 kg navyše som si zrejme našla i prácu, ktorá sa mi stala poslaním ... Ďakujem životu za všetko, čo som mohla prežiť a za všetkých, ktorých som mohla stretnúť...  inak by som nikdy nebola tým, čím som.

To, že mám K- vital beauty centrum, je naplnením môjho sna o tom, že chcem ľuďom pomáhať, chcem byť súčasťou toho, ako sa dokážu tešiť z každého malého úspechu. Chem zažiť a vidieť ich radosť, narastajúce sebavedomie. Chcem byť súčasťou toho, ako sa dokážu rozhodnúť a pozitívne menia svoj život... a som hrdá na to, že K-vital je súčasťou ich života.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.

EKONOMIKA

British Airways vypadli systémy, na letiskách panuje chaos

Zrušila sobotňajšie lety z Londýna.


Už ste čítali?